Eesti Kunstiakadeemia
Logi sisse

Õppekava aine

Magistritöö

Õppeaine
Ainekood AL7500
Õppeaine nimetus Magistritöö
Ainepunkte 30 EAP
Hindamisviis Hindeline arvestus (tähed)
Õppekava aine
Õppekava 2014 AL
Õppeaasta 5
Semester Kevadsemester
Aine tüüp Kohustuslik
Aine koormused
Eriala tund 630
Eesmärk
Magistritöö eesmärk on demonstreerida stuudiumi vältel omandatud professionaalset taset ja võimet praktiseerida iseseisva arhitektina. See tähendab, et magistrant on võimeline iseseisvalt ja omal vastutusel koostama, konsulteerima, hindama ja juhtima maa-alade, linnade ja asulate ruumilist planeerimist ning ehitiste projekte.
Õpiväljundid
-Magistrant on võimeline iseseisvalt ja omal vastutusel koostama, konsulteerima, hindama ja juhtima maa-alade, linnade ja asulate ruumilist planeerimist ning ehitiste projekte ning on võimeline töötama riigi- ja kohalikes omavalitsustes planeerimist, arhitektuuri ja ehitamist korraldavatel vastutavatel ametikohtadel.
-On võimeline osalema uurimistöös;
-Tunnetab oma eriala rahvusvahelist konteksti
Õppetegevused
Magistritöid juhendatakse stuudiotes, mida juhib vastav õppejõud. Stuudiosse kaasab stuudio juht vastavalt oma äranägemisele kokkuleppel kateedriga assistente või eksperte.Vastavalt igal aastal koostatavale õppeprogrammile toimuvad magistrikomisjoni vahehindamised, mis on kohustuslikud


MAGISTRITÖÖ KAITSMINE EKSTERNINA:
1. Eksterni magistritöö nõuded on samasugused nagu normaalkorras kaitstaval magistritööl.
2. 1. Eksternid deklareerivad magistritöö teema samal viisil kui statsionaarsed magistrandid.
3. 2. Eksternina lõpetamisel on kohustuslik läbida kõik magistrikomisjoni vahehindamised ja seminarid
Hindamismeetodid ja -kriteeriumid
1. Kevadsemestri jooksul (täpsem ajakava on kirjeldatud lisatud ajagraafikus) peab valmima töö teoreetiline osa ja graafiline osa: Magistritöö tekstiline osa on kogu senist tööd kokkuvõttev, töö konkreetseid eesmärke selgitav ning selle ühiskondlikku, teoreetilisse ning professionaalsesse konteksti asetav tekst. Selle teksti osaks on ka kolme varasema ülesande käigus valminud analüütilised tekstid, mis moodustavad ühtse tervikliku lõpliku teoreetilise magistritöö tekstiosa.
2. Kevadsemestril töötatakse edasi konkreetse projektiga, mille käigus on 2 ülevaatust magistrikomisjoni ees:
a. esimesel ülevaatusel tuleb tutvustada töö senist kulgu ja konkreetse projektiga töötamisel läbiproovitud variante ning tutvustada oma valitud lahendust.
Ülevaatusele saamise eelduseks on tekstilise osa esitamine, mille maht on kirjeldatud lisatud ajakavas;
b. teisel ülevaatusel tuleb tutvustada konkreetse projekti lõpliku variandi edasiarendust ning veenda komisjoni töö kvaliteedis, mahus ja võimes lõpetada vastavalt etteantud ajagraafikule.
Ülevaatusele saamise eelduseks on tekstilise osa esitamine, mille maht on kirjeldatud lisatud ajakavas;
3. Nii esimesel semestril tehtud 3 tööd koos oma graafilise, mahulise ja teoreetilise osaga, kui teisel semestril konkreetse projekti raames läbi töötatud variandid peavad olema esitatud ka valmis magistritöö koosseisus nii et hindajatel tekiks selge ja ammendav ülevaade töö tegemise protsessist ja töö enda arengutest.

Magistritöö teemaks on üldjuhul:
a. üksikobjektiga seotud arhitektuurne projekt;
b. linnaehituslik või planeeringuline projekt;
c. linnaehitusliku või planeeringulise temaatikaga seotud teoreetiline projekt.

1. Magistritöö koosneb kirjalikust teoreetilise suunitlusega tekstiosast, mille maht on 1-2 autoripoognat ning graafilisest osast, mis võimaldab saada täieliku ülevaate esitatud projektist. Tekstiosa peab andma ülevaate vastustest probleemidele, autori positsioonist, tausta käsitletavast teemast, piisava loetelu kasutatud bibliograafilisest materjalist.
2. Magistritöö esitlemine kaitsmiseks:
a. Magistritöö graafiline osa esitletakse minimaalselt 10 A1 suurustel, jäikadel planšettidel, portree formaadis, loetavas ja projekti iseloomule vastavas mõõtkavas – see lepitakse kokku magistrikomisjonis iga projekti puhul eraldi;
b. Magistritöö projekt esitatakse maketina projektile iseloomulikus mõõtkavas – see või erandkorras maketi puudumine lepitakse kokku magistrikomisjonis iga projekti puhul eraldi;
c. Magistritöö tekstiosa esitletakse 2 eksemplaris püsivalt köidetuna formaadis A4;
d. Nii graafiline kui tekstiosa esitatakse ka digitaalselt, tekst formaadis Word.doc ja pdf, graafiline osa formaadis pdf. Töö esitatakse normaalsuurusega pdf formaadis CD/DVD plaadil. Pdf failide lahutusvõime peab olema piisav, et kujutatud tööd oleks võimalik loetavalt trükkida paberkandjale. Tutvustav inglise keelne kokkuvõte esitatakse kui väikeseformaadiline kaart voldik (A3), mille kokkuvolditud bukleti gabariidid on 140x297mm ning milles sisaldub lühikokkuvõte töö kontseptsioonist ja iseloomulik graafiline materjal nii eesti kui ka valitud võõrkeeles (soovitavalt inglise keeles).
3. Magistritöö graafiline osa peab olema esitletud sellise üksikasjalisusega, et arhitektuurne, linnaehituslik, planeeringuline või kontseptuaalne idee on arusaadav ka ilma autoripoolsete täiendavate selgitustega.
4. Magistristuudio töös osalemise vältimatuks eelduseks on teema läbirääkimine kateedris ja teema põhjenduse kooskõlastamine magistrikomisjonis vastavalt magistritöö ajakavale.
5. Magistritöö kaitsmisele lubamise vältimatuks eelduseks on kõigi magistrikomisjoni vahehindamiste ja seminaride läbimine ja arvestamine. Viimased on programmis märgitud tähistusega MK. Arvestamise ja mittearvestamise kohta koostatakse protokoll, mis on aluseks edasisele tööle.

MAGISTRITÖÖ KAITSMISEKS ESITLETAVA TEKSTIOSA NÕUDED:
1. Tekstiosa peab sisaldama järgmiseid osi: tiitelleht, sisukord, sisukokkuvõte – kuni 300 sõna, arutluskäik ja illustreeriv osa, viidatud ja kasutatud allikmaterjalide ning bibliograafia loetelu ja võõrkeelne sisukokkuvõte (inglise, saksa või prantsuse keel). Võõrkeelses sisukokkuvõttes peab olema kajastatud valitud võõrkeeles magistritöö tekstiosa tiitellehe informatsioon (vt. punkt 4). Eraldi lisana kuuluvad magistritöö lõppu A3 formaadis vähendused esitletavatest planšettidest. Kaitsmisele järgnevalt lisatakse tekstiosa köitesse CD koos lõpliku töö digitaalse versiooniga ja tööd tutvustav inglisekeelne voldik selleks eelnevalt magistritöö tekstiosa köite lõppu paigaldatud taskusse.
2. Tekstiosas on soovitav kasutada nimede ja märksõnade indeksit; vajadusel märksõnade seletusnimestikku või eessõna. Tekstiosa mõistmise hõlbustamiseks vajalikud lisad paigutatakse tekstiosa lõppu.
3. Magistritöö võõrkeelne kokkuvõte peab andma piisava ülevaate töö käigust ja põhilistest argumentidest välisretsensentidele.
4. Magistritöö tiitellehel peab olema järgmine informatsioon: magistritöö täielik pealkiri, autori täielik nimi, juhendaja või juhendajate nimed ja tiitlid, väitekirja valmimise kuu ja aasta.
5. Tekstiosa peab olema loetav, trükitud või prinditud tekst peab vastama suurusele 2.0 mm majusklitel ja 1.5 mm minusklitel. Tekst peab olema kas kahekordse või pooleteistkordse reavahega, välja arvatud tekstis leiduvad tsitaadid, joonealused viited ja märkused.
6. Magistritöö tekstiosa on ainult parempoolsel lehel ja kõik leheküljed peavad olema nummerdatud.
7. Magistritöö viitamissüsteem valida ajakirjast ”Akadeemia” (või Chicago B).
Kohustuslikud ja soovituslikud õppematerjalid
Määratakse lähtuvalt magistritööst.
Käimasolevad voorud
Magistritöö AL15
eten